IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Co przeczytałem.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPon Maj 09, 2016 4:48 pm

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście? Polecacie ją, odradzacie? Piszcie koniecznie!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyCzw Maj 12, 2016 4:35 pm

Ostatnio wzięłam się za Piątą Falę. Autorem jest Rick Yancey. Ogólnie to mam mieszane uczucia, książka wydaje mi się nieco zbyt... nierealna. Nie chodzi mi o fabułę, ale raczej o samych bohaterów. Nie można było się z nimi zżyć, byli troszkę sztuczni. Ale ogólnie to polecam, bo w sumie może tylko ja mam takie wrażenie.
Powrót do góry Go down
Newt
ZŁY WILK

Newt
Liczba postów : 627
Wiek : dwadzieścia siedem lat.
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptySob Maj 14, 2016 5:20 pm

Na koncie mam Króla Kruków od Maggie Stiefvater. I polecam. Początkowo mnie uwierało, bo wyglądało jak typowa młodzieżówka, w której główna bohaterka mdleje trzy razy idąc chodnikiem, bo on jest ach, a tamten och, jeszcze to warunkowe powiązanie motywu miłości ze śmiercią. Finalnie jednak okazała się bardzo w porządku. Styl pisania autorki wpływa na wyobraźnię, czasami nawet udało jej się trafić w mój humor (szczególnie jeśli chodzi o Ronana).
Plus za kreację niektórych postaci, bo - kurde - oni serio mieli wady, a to nieczęsto się zdarza w pozycjach, w których bohaterami są 'panicze z dobrych domów'.

A aktualnie ślęczę nad Królem Cierni od Marka Lawrence'a.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptySob Maj 14, 2016 6:07 pm

Matrioszka napisał:
Ostatnio wzięłam się za Piątą Falę.

Oglądałem film, który jest beznadziejny. Podobno książka jest dużo lepsza.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPon Maj 23, 2016 6:04 pm

Newt napisał:
A aktualnie ślęczę nad Królem Cierni od Marka Lawrence'a.

Prawdę powiedziawszy, to ja czytałem go już z niejakim oporem. Moim zdaniem Książę Cierni o niebo lepszy. I  ciekawszy. Ale oczywiście to tylko moje zdanie, tak.  Nawet nie wiem, czy mam się zabierać za nieszczęsny trzeci tom...
Powrót do góry Go down
Newt
ZŁY WILK

Newt
Liczba postów : 627
Wiek : dwadzieścia siedem lat.
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Cze 03, 2016 10:17 pm

Jestem wciąż na początkowym stadium i żal mi trochę, bo pierwszy tom połknąłem na raz bez zakrztuszenia. Z drugim ciulam się już od dłuższego czasu i nadal nie mogę porządnie zabrać się za treść. Brakuje mi tam tej otoczki gównianego spojrzenia na świat. Dosłownie gównianego, skoro tak często nawiązywano do zapachu, zepsucia, podłych przyzwyczajeń. No i drażni mnie to notoryczne nawiązanie do Katherine. Jak to będzie kolejna książka, która skiepści niezłego bohatera przez true love to rzucę się z Big Bena w stroju Batmana.

A na zmianę z Królem Cierni zacząłem czytać Historię Lisey od Stephena Kinga (133|533).
Powrót do góry Go down
Bezdomny Kot
KRUK / WYRZUTEK

Bezdomny Kot
Liczba postów : 708
Imię i nazwisko : Yume.
Wiek : 16 lat.
Wzrost i waga : 168 cm || 58 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Cze 10, 2016 3:11 am

Ja ostatnio nie mam nic do czytania. Polećcie coś fajnego. Horror? Fantastyka?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Cze 10, 2016 9:52 pm

Ostatecznie ruszyłem dupsko do empika i zaopatrzyłem się w pierwszy tom "Metra", bo pewne urocze osóbki - ekhm - namówiły mnie do pisania w tym uniwersum i ostatecznie nie żałuję. Chociaż nie, żałuję, że nie sięgnąłem po Glukhovsky'ego znaczenie wcześniej.

"Miasteczko Salem" Kinga polecam, chociaż to klasyk, więc pewnie już czytałeś.
Powrót do góry Go down
Newt
ZŁY WILK

Newt
Liczba postów : 627
Wiek : dwadzieścia siedem lat.
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyNie Wrz 18, 2016 12:39 pm

Gdy szukasz książek o zombie:


Co przeczytałem.  501940-352x500

ORGAZMOKALIPSA.

Klik.

"Wyobraź sobie, że idziesz ruchliwą ulicą i nagle dostajesz erekcji… A w sekundę później wstrząsa tobą orgazm! (...) Wszyscy przechodnie także dochodzą, a później dochodzą do siebie, każdy na własną rękę… Yyy, w swoim tempie".


I'm out.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyCzw Paź 06, 2016 7:44 pm

Aktualnie czytam Sklepik z marzeniami Kinga.
Powrót do góry Go down
Bezdomny Kot
KRUK / WYRZUTEK

Bezdomny Kot
Liczba postów : 708
Imię i nazwisko : Yume.
Wiek : 16 lat.
Wzrost i waga : 168 cm || 58 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyCzw Paź 06, 2016 8:58 pm

A ja bym poczytał coś japońskiego. Może coś w stylu... hm, "Chmary Wróbli".
Ktoś coś?
Powrót do góry Go down
Vergil Sparda
STRATEG

Vergil Sparda
Liczba postów : 394
Imię i nazwisko : Vergil Sparda
Wiek : 32
Wzrost i waga : 183 cm; 76 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyCzw Paź 06, 2016 11:09 pm

Kocie, a czego dokładniej szukasz? "Chmary wróbli" akurat nie znam, ale mogę ci przytoczyć całą listę doskonałej japońskiej literatury. Studia się na coś przydają ;3

A ja zgłębiam "Japoński Miszmasz" dr Arkadiusza Jabłońskiego. Cudeńko antyorientalistyczne, celne i bezpardonowe analizy idiotyzmów, które były i są publikowane w Polsce na temat Japonii, jej kultury, społeczeństwa, sztuki itd (pozdrawiamy panią Bator). Polecam, polecam, polecam. Mogę zdobyć dla chętnych egzemplarze z dedykacją i autografem C:
Powrót do góry Go down
Ezra Marshall-Katsuri
SZPAK

Ezra Marshall-Katsuri
Liczba postów : 50
Wzrost i waga : 178cm || 68kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyCzw Paź 06, 2016 11:26 pm

Przytocz mi listę!
Powrót do góry Go down
Vergil Sparda
STRATEG

Vergil Sparda
Liczba postów : 394
Imię i nazwisko : Vergil Sparda
Wiek : 32
Wzrost i waga : 183 cm; 76 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Paź 07, 2016 6:12 pm

Oto lista, uprawomocniona siedzeniem przez godzinę w bibliotece japonistycznej i spisywaniem tytułów o których już mi się zapomniało >D

Akutagwa Ryuunosuke - Kappy, Rashomon, Nos, Pajęcza Nić (opowiadania głównie, ale polecam totalnie)
Natsume Soseki - Jestem kotem, Panicz, Serce (Kokoro)
Kawabata Yasunari - Głos góry
Endo Shusaku - Samuraj, Morze i trucizna
Dazai Osamu - Zmierzch
Sakyo Komatsu - Zatonięcie Japonii
Oe Kenzaburo - Futbol ery Manen, Sprawa osobista
Tanizaki Jun'Ichiro - Dziennik szalonego starca, Niektórzy wolą pokrzywy, Klucz (o ile zostało wydane po polsku)
Ihara Saikaku - Żywot kobiety swawolnej
Katsu Kokichi - Spowiedź Samuraja
Murasaki Shikibu - Opowieść o księciu Genjim
Masuji Ibuse - Czarny deszcz
Yukio Mishima - Wyznania maski, Madame de Sade, Kinkakuji, Mój przyjaciel Hitler (serio serio - analizowałem to na zajęciach z literatury współczesnej, dobra sztuka)
Powrót do góry Go down
Newt
ZŁY WILK

Newt
Liczba postów : 627
Wiek : dwadzieścia siedem lat.
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyNie Paź 09, 2016 1:06 am

Za mną Król Cierni – wreszcie. Nie mogłem się za to zabrać, a jak już się zabrałem, to kulałem przez kilka miesięcy. Nie tak dobre jak pierwszy tom, zakończenie mnie trochę przybiło, ale czytało się dobrze. Lekko. Plus humor Lawrence'a ma swój urok i do teraz mam sentyment wobec tego, jak wykreował Jorga i jego sposób myślenia.

Zacząłem też Metro od Glukhovsky'ego, ale póki co zamroziłem. Muszę odpocząć, chociaż nastrój niesamowicie ukazany. Gorzej z akcją, bo się wlecze jak ranny koń pod górkę ciągnący trzy zamrażalki. W międzyczasie mam zamiar machnąć Krew Elfów od Sapkowskiego. Kolejne podejście, może tym razem się uda.

Vergil Sparda napisał:
Oto lista, uprawomocniona siedzeniem przez godzinę w bibliotece japonistycznej i spisywaniem tytułów o których już mi się zapomniało >D

Akutagwa Ryuunosuke - Kappy, Rashomon, Nos, Pajęcza Nić (opowiadania głównie, ale polecam totalnie)
Natsume Soseki - Jestem kotem, Panicz, Serce (Kokoro)
Kawabata Yasunari - Głos góry
Endo Shusaku - Samuraj, Morze i trucizna
Dazai Osamu - Zmierzch
Sakyo Komatsu - Zatonięcie Japonii
Oe Kenzaburo - Futbol ery Manen, Sprawa osobista
Tanizaki Jun'Ichiro - Dziennik szalonego starca, Niektórzy wolą pokrzywy, Klucz (o ile zostało wydane po polsku)
Ihara Saikaku - Żywot kobiety swawolnej
Katsu Kokichi - Spowiedź Samuraja
Murasaki Shikibu - Opowieść o księciu Genjim
Masuji Ibuse - Czarny deszcz
Yukio Mishima - Wyznania maski, Madame de Sade, Kinkakuji, Mój przyjaciel Hitler (serio serio - analizowałem to na zajęciach z literatury współczesnej, dobra sztuka)

^ jeżeli dorwę cokolwiek z tego... gdziekolwiek, to będę szczęśliwszym człowiekiem
Powrót do góry Go down
Medusa
KOS / JORDIN

Medusa
Liczba postów : 134
Imię i nazwisko : Siva "Medusa" Yaeshon
Wiek : 18 lat
Wzrost i waga : 64 kg | 170 cm
Age : 26

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyNie Paź 09, 2016 11:12 pm

Na wakacjach dorwałam się do wyprzedaży książek i niespodziewanie wpadł mi w ręce egzemplarz pt. "Miasteczko Zanesville" od Krisa Saknussemm'a. Właściwie do zakupu skusiła mnie przede wszystkim cudnie zrobiona okładka, ale tajemniczy opis opowieści również miał w tym swój niewielki udział, well.
Twór został nominowany do nagrody im. Philipa K. Dicka, co powinno dość dobrze świadczyć o tej pozycji, choć z tego, co wiem zdania na jej temat są mocno podzielone. Osobiście uważam, że ktoś, kto umie się skupić na tym, co czyta będzie w stanie przebrnąć przez fabułę bez większych problemów. Serio, nie wkręcam was. To wbrew pozorom bardzo łatwa...
Okej, żartowałam.
Pozwolę sobie zacytować fragment recenzji z pewnej strony opisujący co czeka czytelnika, który chce przeczytać "Miasteczko Zanesville":
"Nastrój książki Saknussemma przypomina senny koszmar lub wyjątkowo przykre halucynacje po LSD. Opisywani przez niego ludzie i zdarzenia tworzą przerażającą mozaikę, zdolną zamieszać w głowie nawet najbardziej zrównoważonemu człowiekowi. Tego typu powieści pisane są dla specyficznych czytelników i ktoś, kto się do nich nie zalicza, nie powinien po nie sięgać. Powiedzieć że „Miasteczko Zanesville” jest dziełem abstrakcyjnym, to mało. "

Czy polecam?
W sumie nie jestem pewna, co dokładnie czuje po tej lekturze, która dość często wspominała o męskich członkach i "robieniu miłości", nie mówiąc już o pojęciach oraz słownych tworach autora, które według niego mają sens. Nie mają, albo przynajmniej go nie dostrzegłam.
Jakkolwiek, jeśli chcesz mieć wiecznego nieogara idącego w parze z rozmyślaniem nad sensem życia to ta książka jest zdecydowanie dla ciebie.

Finito.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyWto Paź 11, 2016 1:00 am

Ostatnio przebrnąłem przez Wspomnienia z domu umarłych Dostojewskiego i Doktora Jekylla i pana Hyde'a Stevensona.
Powrót do góry Go down
Vergil Sparda
STRATEG

Vergil Sparda
Liczba postów : 394
Imię i nazwisko : Vergil Sparda
Wiek : 32
Wzrost i waga : 183 cm; 76 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Paź 14, 2016 1:50 am

Newt napisał:
^ jeżeli dorwę cokolwiek z tego... gdziekolwiek, to będę szczęśliwszym człowiekiem

Powiem ci, że to jest bardzo niepełna lista, bo tylko te książki stały na półce. Wiele było zakopanych w stertach porozkładanych po całym pomieszczeniu, więc kto wie co jeszcze tam by się znalazło. PDFy albo dokumenty by ci pasowały? Jeśli tak, to zobaczę co mam w swoich wirtualnych zbiorach.
Powrót do góry Go down
Newt
ZŁY WILK

Newt
Liczba postów : 627
Wiek : dwadzieścia siedem lat.
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Paź 14, 2016 2:11 am

Bardzo by pasowały. Nie jestem wybredny w tej kwestii ─ za dużo tekstów nie mogłem dorwać w wersji innej niż pdf, więc po czasie przywykłem.
Powrót do góry Go down
Vergil Sparda
STRATEG

Vergil Sparda
Liczba postów : 394
Imię i nazwisko : Vergil Sparda
Wiek : 32
Wzrost i waga : 183 cm; 76 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Paź 14, 2016 2:13 am

No to masz farta. Sporo mam w PDFie albo w .doc. Daj na PW znać, jak mam ci to podesłać, dostaniesz cały folder.
Powrót do góry Go down
Bezdomny Kot
KRUK / WYRZUTEK

Bezdomny Kot
Liczba postów : 708
Imię i nazwisko : Yume.
Wiek : 16 lat.
Wzrost i waga : 168 cm || 58 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Paź 14, 2016 2:25 am

Ja też chcę *0*
Powrót do góry Go down
Vergil Sparda
STRATEG

Vergil Sparda
Liczba postów : 394
Imię i nazwisko : Vergil Sparda
Wiek : 32
Wzrost i waga : 183 cm; 76 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Paź 14, 2016 2:34 am

No i macie obaj.
Powrót do góry Go down
Vergil Sparda
STRATEG

Vergil Sparda
Liczba postów : 394
Imię i nazwisko : Vergil Sparda
Wiek : 32
Wzrost i waga : 183 cm; 76 kg

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPią Paź 28, 2016 8:32 pm

Ibuse Masuji "Czarny Deszcz".
Powrót do góry Go down
Newt
ZŁY WILK

Newt
Liczba postów : 627
Wiek : dwadzieścia siedem lat.
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyPon Lis 21, 2016 12:54 am

Halp.
Nie umiem się zmusić do przeczytania choćby linijki jakiegokolwiek tekstu w jakiejkolwiek książce. Co to za choroba? Da się ją wyleczyć w przeciągu najbliższych tygodni?
Powrót do góry Go down
Newt
ZŁY WILK

Newt
Liczba postów : 627
Wiek : dwadzieścia siedem lat.
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  EmptyWto Cze 06, 2017 7:34 pm



Przeczytałem ostatnio Dziwkę od Martiny Cole, Cujo Stephena Kinga oraz Drogę Cormaca McCarthy'ego. Wszystkie trzy w porządku, z czego Dziwka wypadła najlepiej. Jakoś ujął mnie styl pisania pani Cole, bo mimo prostych zdań wszystko było bardzo realne. Może tego mi trochę brakowało.

A aktualnie lecę z Tym od Stephena Kinga. Na zmianę z Uczennicą Maga Trudi Canavan.
Powrót do góry Go down
Sponsored content


Co przeczytałem.  Empty
PisanieTemat: Re: Co przeczytałem.    Co przeczytałem.  Empty

Powrót do góry Go down
 
Co przeczytałem.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Lucid Dream :: xxxx :: Literatura-
Skocz do: