IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 REGULAMIN

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin
Liczba postów : 227
Imię i nazwisko : Cygańskie Mokasyny Grozy.

REGULAMIN Empty
PisanieTemat: REGULAMIN   REGULAMIN EmptyPią Maj 06, 2016 6:08 pm


Regulaminy są po to, by ułatwiać egzystowanie z innymi użytkownikami oraz aby zabawa na forum była przyjemna, a nie udręką. Regulaminy były i są potrzebne, by nie zapanowała nam pełna samowola i anarchia, która mogłaby niekorzystnie wpłynąć na całą mechanikę forum oraz innych użytkowników. Uwaga! Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania, a rejestrując się na forum automatycznie wyrażasz akceptację regulaminu.


Regulamin ogolny

1. Forum nie jest kanoniczne, czyli jego fabuła nie jest oparta na żadnej konkretnej serii, acz jest oryginalnym i wymyślonym tworem, ze swoim własnym konceptem, który niemniej powstał dzięki inspiracji przeróżnymi książkami, filmami lub motywami z mang czy też anime.
2. Wszelkie kopiowanie treści forum jest surowo zabronione. Należy pamiętać, że wszelkie opisy są pracą własną użytkowników i należy uszanować to, że zostały one stworzone na rzecz Lucid Dream.
3. Każdy ma prawo do własnych poglądów, chłopcom mogą podobać się chłopcy, dziewczynom – dziewczyny; pan/i X może wierzyć w Boga, a pan/i Y w latającego potwora spaghetti. Niezależnie od orientacji, rasy, wiary czy innych dziwactw – jesteśmy sobie równi, więc dyskryminacja kogokolwiek jest surowo zabroniona.
4. Kategorycznie zabronione jest promowanie oraz umieszczanie na forum treści pornograficznych z udziałem nieletnich oraz zwierząt.
5. Krążą plotki, że administratorzy to też ludzie – mogą się pomylić, może zabraknąć im czasu na zrobienie czegoś „na już”, także pod tym względem dobrze jest uzbroić się w cierpliwość. Poza sprawowaniem pieczy nad forum, ci ludzie są też zwyczajnymi użytkownikami, którym też należy się odrobina przyjemności z gry.
6. Na forum nie obowiązuje cenzura słowna, jednak wszystko ma swoje granice – stosowanie wulgaryzmów w celu obrażenia drugiej osoby jest zakazane. Poza tym jednym wyjątkiem, można cieszyć się wolnością słowa i porzucić i tak wymowne gwiazdki. Nie oszukujmy się – we see what you did there.
7. Chatbox jest dla wszystkich, jednak nie służy on do załatwiania osobistych sporów, o których nie wszyscy chcą czytać. Wszelkie kłótnie użytkownicy powinni załatwiać ze sobą na PW lub prywatnych komunikatorach. Nie psujmy innym atmosfery.
8. Zmiana kolorów wypowiedzi na Chatboxie to fajna sprawa, ale nie dla wszystkich. Zabronione jest używanie kolorów. Nikt nie musi świecić się jak burdel w Amsterdamie, żeby zostać zauważonym, a i lepiej nie psuć innym wzroku (jeszcze bardziej).
9. Promowanie innych for PBF na CB oraz w tematach do tego nieprzeznaczonych jest zabronione. Jedyną dozwoloną formą reklamy jest wymiana bannerami.
10. Żaden z administratorów nie ponosi odpowiedzialności za użytkowników. Ich postępowanie, kradzieże i cała reszta są indywidualną kwestią, którą należy załatwiać właśnie z nimi.
11. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, aczkolwiek nie może modyfikować go na własną korzyść.


Regulamin uzytkownika oraz jego postaci

1. Każda postać na dłuższą metę powinna być wytworem wyobraźni użytkownika. Nikt nie zabrania wzorowania się na bohaterach z anime, mang czy filmów, ale lepiej unikać tego, by konto nie było tworem żywcem zerżniętym z czegoś, co już powstało. Dlatego kanonicznym postaciom mówimy "nie".
2. Nick to imię, nazwisko lub pseudonim postaci. Pamiętajcie o tym, zanim założycie Mateusza_666 lub Anulkę007. Podobne konta na wstępie ulegną skasowaniu.
3. Niedozwolone jest prowadzenie nieśmiertelnej postaci. Jeżeli takowa robi coś głupiego i niebezpiecznego - trzeba pamiętać, że może zginąć.
4. Na forum można grać bez zaakceptowanej karty, aczkolwiek nie można używać umiejętności postaci. Ponadto od zarejestrowania, macie miesiąc na ukończenie KP.
5. Akceptacja karty postaci wiąże się z tym, że nie można dopraszać się o dokonywanie w niej gruntownych zmian. Umiejętności, a także cechy wyglądu, które nie uległy fabularnej zmianie, muszą pozostać nienaruszone.
6. Karta postaci powinna być pracą samodzielną. Nikt nie ma prawa ułatwiać sobie życia za pomocą kradzieży cudzej postaci oraz treści kart stąd czy z innego forum.
7. Nie ma limitu multikont, ale dobrze byłoby, gdyby zakładane postacie nie szły w odstawkę. Dobrze jest przemyśleć założenie konta i ustalić czy będzie się w stanie poświęcać mu czas na fabule.
8. Każda postać jest osobnym bytem. Posiadanie kilku kont nie oznacza, że każde z nich posiada wiedzę, którą zebrał fabularnie użytkownik. To, że postać A dowie się czegoś o postaci innego użytkownika, nie oznacza, że postać B będzie znała te informacje, chyba że dowie się o nich osobiście. Logiczne.


Regulamin fabuly

1. Język polski nie powinien być nam obcy, a to właśnie on obowiązuje na forum. Ponadto istnieje wiele stron, które są w stanie zaznajomić każdego z poprawną interpunkcją, a ortografią czy niewielkimi literówkami zajmie się opcja sprawdzania pisowni. Jeżeli widzisz czerwony szlaczek pod słowem, wiedz, że coś się dzieje.
2. Nie ma określonego minimum zdań czy słów w poście, jednak wiadomo, że warto się postarać i rozwijać umiejętności literackie.
3. Na forum jest możliwa bilokacja, czyli jedna postać może przebywać w dwóch miejscach naraz. Wyjątki stanowią wątki poboczne lub eventy, gdzie możliwa jest trilokacja .
4. Opisywanie stosunków płciowych jest dozwolone bez stosowania cenzury. Miłej zabawy. W każdym razie dobrze zaznaczyć początek wątku erotycznego za pomocą widocznego „+18”. Nie każdy chciałby przypadkiem na niego wpaść.
5. Nie każda walka musi odbywać się pod okiem MG. Jeżeli użytkownicy ustalili między sobą przebieg fabuły, mogą rozegrać ją na swój własny sposób. W przypadku, gdy walka okaże się nieprzewidziana, można zgłosić to mistrzowi gry, który zadecyduje o jej przebiegu.
6. Panuje tu wolna fabuła, więc każdy ma prawo odwiedzić temat, w którym już znajdują się jacyś piszący.
7. Mistrzowie gry oraz Los mają prawo do niezapowiedzianego kierowania przebiegiem fabuły. Należy wziąć pod uwagę, że ma to na celu jedynie urozmaicenie wątku. W życiu codziennym też nikt nie pyta o możliwość podłożenia nogi drugiej osobie, prawda?


Regulamin grafiki

1. Na forum dozwolone jest używanie artów zarówno rysunkowych, jak i zdjęć, pod warunkiem, że ogół wpasuje się w klimat forum.
2. Maksymalna szerokość avatara to 250px, z kolei wysokość 440px. I tego każdy powinien się trzymać. Jeżeli chodzi o szerokość sygnatury, maksymalna to 420px.
3. Konieczne jest dbanie o to, by żadna wstawiana grafika nie rozciągała forum. Nie trzeba posiadać specjalnych programów do zmniejszania grafiki – w edytorze tekstowym forum znajduje się opcja ustawienia rozmiaru za pomocą BBCode.
4. Każdy użytkownik ma prawo do zarezerwowania dwóch wizerunków w odpowiednim dziale.
5. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za grafikę używaną przez użytkowników, jednakże przed wykorzystaniem danej pracy warto sprawdzić, czy jej autor przypadkiem wyraźnie nie zabronił używania jej.


Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016
Regulamin powstał w wyniku współpracy administracji LD z Takanorim.Powrót do góry Go down
 
REGULAMIN
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Lucid Dream :: x :: Dział Administracji-
Skocz do: