IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Propozycje ogólne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Yuki
ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

Liczba postów : 52
Imię i nazwisko : Yuki Onohara
Wzrost i waga : 169 cm | 54 Kg

PisanieTemat: Re: Propozycje ogólne   Wto Gru 13, 2016 11:35 pm

.______________________. Rzeczywiście, zapomniało mi się ;__;
Właściwie to przez moją kobiecą zmienność mam ochotę wycofać propozycję, ale zostawię. Niech się wypowie kto chce. Co sądzi, jakie ma pomysły na rozwiązanie itd.

P.S Swoją drogą chyba się popłaczę kiedy odbirzesz mi ten śliczny zielony kolor, on tak pasuje do mnie i postaci ;___;

#cc9999 - Kolor dialogu
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bezdomny Kot
KRUK / WYRZUTEK

Liczba postów : 708
Imię i nazwisko : Yume.
Wzrost i waga : 168 cm || 58 kg

PisanieTemat: Re: Propozycje ogólne   Wto Gru 13, 2016 11:54 pm

Ewentualnie mógłbym pójść na układ, że ci, co chcą, mogą na kolejny rok dalej siedzieć w jednej klasie z zachowaniem wieku (bez późniejszej reklamacji). Co prawda to będzie nagięcie realizmu, i to dość mocno, no ale... no. Z tym, że trzeba się liczyć z konsekwencjami w stylu, że klasowi koledzy będą rok dalej. Ale to ostateczność, ale i tu chciałbym usłyszeć inne głosy, bo sam nie jestem do końca przekonany :v

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Matoke
WILGA / KOTTUR

Liczba postów : 27
Imię i nazwisko : Mat
Wzrost i waga : 185cm i 63km

PisanieTemat: Re: Propozycje ogólne   Sro Gru 14, 2016 1:11 am

Może z tym zachowaniem wieku to lekka przesada. Jak jednej osobie się przyzwoli to potem dziesięć innych przybiegnie i "Koteł chce być wiecznie hot młody/młoda!!". Moim skromnym zdaniem, jeżeli ktoś chce już siedzieć w jednej klasie to ok, niech po prostu obleje rok i będzie cacy, ale niech też ta osoba będzie miała na uwadze, że czasu nie zatrzyma i jednak każdy jakoś na swój sposób dorasta (chociażby w zmianie literek w latach). Trochę tak jakby wybrane osoby zostały sobie w 2016r, a całą reszta prze naprzód i już ma 2025r czy coś.
Przy okazji oblewania klasy, no cóż, klasa niby ta sama ale osoby inne. Jednak wydaje mi się, że nie będzie to należało do minusów, wręcz przeciwnie, do plusów. Więcej poznanych osób, nawiązanych przyjaźni i etc. A jak będzie brakowało osóbki ze wcześniejszej klasy no to, "elo jedziemy na melo" i po sprawie. Miło i przyjemnie spędzony czas w starym gronie.
Uniwerek, też nie wydaje się być złym pomysłem, ale jak tak przyjdzie każdemu po szkole iść i zdawać, żeby być kimś potem no też troszkę czasu pójdzie, zwłaszcza u ślimaczków. Teraz tak na szybko wpadło mi do głowy, coś na wzór: opisania swojej jakby dalszej historii (po ukończeniu szkoły) w odpowiednim temacie (jak dobrze pamiętam jakiś taki jest, że się tam opisuje jakby losy swojej postaci), żeby nie tracić też niepotrzebnie czasu na kolejną naukę no i wtedy też nauczyciele musieli by się dodatkowo podzielić, albo "ulepszyć" w sensie musieli by mieć wiedzę licealną jak i uniwersytecką. Ale z drugiej strony wyjdzie na to, że ci co chcieliby jakby mieć ciągle przypuśćmy 16 lat przez długo, długo. Zaś w tym co ja napisałem wyjdzie na to, że tacy 18-latkowie nagle staną się 25-latkami i nagle dorównają wiekiem do swoich wcześniejszych opiekunów i ogólnie do innych osób które są starsze. Chyba, że uniwerek trwałby tylko rok. O boże... jaki ten temat jest trudny do ogarnięcia ;o
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bezdomny Kot
KRUK / WYRZUTEK

PisanieTemat: Re: Propozycje ogólne   Sro Gru 14, 2016 1:51 am

... Mat xD Ale rozumiemy o co chodzi :v
Czyli podsumowując moje stanowisko: osobiście jestem na nie. Rok to sporo czasu. A jak ktoś nie chce rozstawać się ze szkołą, to może obrać >D

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Newt
ZŁY WILK

Liczba postów : 627
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

PisanieTemat: Re: Propozycje ogólne   Czw Gru 15, 2016 12:38 am

Rozumiem niechęć do opuszczenia szkoły ─ w końcu fabuła kręci się wokół szkolnego uniwersum. Dodatkowo niektórzy stworzyli konta trzecioklasistów jeszcze zanim został zaakceptowany nowy system szkolnictwa na Lucid Dream, tym samym nieświadomie skazując się na oblanie lub zdanie i opuszczenie murów. Jak na moje najlepiej by było, aby rzeczywisty przebieg wydarzeń rozpocząć od przyszłego roku i dopiero wtedy lecieć z podwyższeniem wieków, dużym naciskiem na lekcje i tym podobne ─ z tego co się orientuję, w Japonii rok szkolny zaczyna się w marcu/kwietniu?
Głównie chodzi o to, że ─ aby zdać ─ trzeba uczestniczyć w minimum trzech lekcjach. To nie jest dużo. Ale zakładam, że jedna lekcja będzie się ciągnąć plus minus miesiąc. Na chybił trafił strzelam też, że większość nauczycieli i uczniów nie będzie mieć czasu w święta, bo wyjeżdża, bo sprzątanie, bo trzeba kupić prezenty i obwiązać się kokardą ─ grudzień więc można z góry odrzucić. Po co się teraz katować i lecieć na łeb, na mordę? Te trzy czy cztery miesiące miną nam jak z bicza trzasnął. I wtedy można ruszyć z kopyta.
Ale. Jeżeli nauczyciel będzie chciał poprowadzić lekcje wcześniej (w terminach od grudnia do marca/kwietnia) ─ niech prowadzi. Nie temperujmy nadwyżki ambicji. Z tą drobną różnicą, że ─ do marca/kwietnia ─ nie będzie się to odbijało na kwestii zdania lub niezdania, bo założymy, że wszyscy i tak zostaną w obecnych grupach. Ci zaś, którzy są w trzecich klasach, zdobędą dodatkowe miesiące na nacieszenie się szkołą. Bo to zawsze ten rok więcej i możliwość jakiejkolwiek zabawy, skoro już się założyło konto w takiej, nie innej klasie. Pamiętajmy, że nie każdy może sobie pozwolić na oblanie ─ bo może gra geniuszem? Albo gra postacią, która jest wiecznie stawiana do pionu przez zbyt egoistycznych rodziców? Skoro trzymamy się realiów, to realiów wszystkiego, nie tylko podłoża fabularnego LD, ale własnych bohaterów także.
Pokrótce: proponuję, by do marca/kwietnia nie stosować jeszcze systemu. Dajmy sobie czas, tym bardziej, że mamy końcówkę roku i wszystko byłoby robione na gwałt. Ruszmy z tym dopiero na wiosnę i wtedy podwińmy rękawy ze świadomością, że nasza postać może albo zdać, albo oblać. To da niektórym dodatkowy czas w szkole (bo jednak rok dłużej) i nie nadwyręży aż tak ogólnego przebiegu wydarzeń. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Mimo zrozumienia, jestem jednak na nie z podwojeniem lat spędzonych w szkole. Trzy miną bardzo szybko, ale wydaje mi się, że to też ludzi jakoś zmobilizuje. Może nawet wczują się w postacie, w ich życie i czas spędzony w szkole, który bądź co bądź ucieka przez palce już teraz. Mówiąc sobie: "mam jeszcze 3 lata do końca" czujemy się spokojniejsi, niż przy słowach: "za trzy miesiące koniec szkoły... a byłem tylko na jednej lekcji". Niektórym, może, da to do myślenia.

I nie przemawia do mnie argument z cyklu: "niektórzy są wolniejsi w pisaniu". No trudno. Sam nie jestem asem przestworzy w tej kategorii, a i tak chcę wziąć udział w systemie nauczenia i popieram jego istnienie czym popadnie. Czasami trzeba się będzie po prostu zawziąć, zacisnąć zęby i pięści i ruszyć w tłum, zamiast stale mówić, że nie ma się czasu, chęci, weny ─ to samo z siebie nie przyjdzie. A też nie zapominajmy, że na takich lekcjach ─ i zakładam, że na grupowych wycieczkach też ─ będą nakładane terminy, a posty nie muszą przypominać dziesięciopiętrowców.

Na koniec, gdy zrobi się nam więcej absolwentów, serio można pomyśleć o nacisku na uniwersytet. I mafię. Czemu nie?

Now dance, fucker, dance
Man, he never had a chance

And now you steal away take him out today
Nice work you did. You’re gonna go far, kid
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bezdomny Kot
KRUK / WYRZUTEK

PisanieTemat: Re: Propozycje ogólne   Czw Gru 15, 2016 12:48 am

Newt napisał:
Jak na moje najlepiej by było, aby rzeczywisty przebieg wydarzeń rozpocząć dopiero od przyszłego roku i dopiero wtedy lecieć z podwyższeniem wieków, dużym naciskiem na lekcje i tym podobne ─ z tego co się orientuję, w Japonii rok szkolny zaczyna się w marcu/kwietniu?

Wowowo. Propsuje. Bardzo podoba mi się ten pomysł i jestem za wszystkimi swoimi kończynami.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Newt
ZŁY WILK

Liczba postów : 627
Wzrost i waga : 193 cm na 85 kg.

PisanieTemat: Re: Propozycje ogólne   Czw Cze 15, 2017 1:20 pm

Dzień dobry.

Dostrzegłem problem na stronie głównej tuż pod CB.
Kiedy najeżdżam myszką na okolice arta z "nowymi postami" -> <- to przekierowuje mnie do spisu postaci z 7DS. Gdzieś musiało uciąć kod.

Now dance, fucker, dance
Man, he never had a chance

And now you steal away take him out today
Nice work you did. You’re gonna go far, kid
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bezdomny Kot
KRUK / WYRZUTEK

PisanieTemat: Re: Propozycje ogólne   Czw Cze 15, 2017 2:14 pm