IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Klasy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin
avatar
Liczba postów : 227
Imię i nazwisko : Cygańskie Mokasyny Grozy.

PisanieTemat: Klasy   Pią Maj 06, 2016 8:43 pm

 

W Hayewakarze już od lat panuje system podziału klas według możliwości uczniów oraz ich wyników w nauce. Do tej pory z powodzeniem funkcjonowały jedynie trzy klasy na każdym roku, ale od momentu połączenia szkoły wraz z Karasue, powstała czwarta klasa - D, która powszechnie uważana jest za najgorszą. W Hayewakarze ściśle przestrzega się selekcjonowania uczniów, dlatego też niektórzy nigdy nie będą mieli, niestety, możliwości zmiany klasy, bez znaczenia na wyniki, jakie uzyskają na końcowych egzaminach.


Klasa A

Klasa A powszechnie uznawana jest za zbiór wszystkich geniuszy pochodzących z tak zwanych "wyższych sfer". Prawda jest jednak taka, że uczniowie z 'A' nie zawsze są błyskotliwi, bądź osiągają najlepsze wyniki w szkole. Rzadko biorą udział w konkursach i olimpiadach, chociaż trafiają się i takie 'perełki'. Dostali się do najlepszej klasy w szkole tylko dlatego, że pochodzą z bogatych rodzin, które bez żadnego zmrużenia okiem wyłożyli "nieco groszy" na lepszy rozwój szkoły. Dzieciaki traktowane są priorytetowo, tak, jak "panicze i księżniczki traktowani być powinni". Nie ma możliwości, by przeciętny uczeń, bądź pochodzący z biednej rodziny, Czarnokrwisty lub ktoś z Karasue uczęszczał do klasy A. To elitarna klasa z najlepszymi wygodami, o jakich niejeden mógłby tylko pomarzyć.


Klasa B

Do klasy "B" uczęszczają uczniowie o ponad przeciętnej inteligencji. To właśnie głównie dzięki nim szkoła przoduje w rankingach najlepszych szkół w kraju, uzyskują najwyższe szczeble w olimpiadach oraz konkursach i to oni kończą szkołę z najlepszymi wynikami w szkole. Niestety, nie znaleźli się w prestiżowej klasie "A" tylko dlatego, że ich rodziny to zazwyczaj przeciętni ludzie, bez znajomości oraz odpowiednich funduszy. Mimo to wciąż są przez wszystkich traktowani raczej dobrze. Zresztą, bez nich szkoła nie byłaby "najlepsza". Jak można się domyślić, do klasy B nie mogą należeć jedynie Czarnokrwiści oraz uczniowie z Karasue.


Klasa C


Chyba najnormalniejsza i najbardziej przeciętna klasa w całej szkole. Praktycznie każdy może do niej uczęszczać (za wyjątkiem Czarnokrwistych i uczniów z Karasue). Ci, którzy dostali się do "C" mają raczej przeciętne wyniki w nauce. Raz jest gorzej, a raz lepiej, a rodziny z których pochodzą są zwykłymi mieszkańcami miasta. Ot, normalni i zwykli uczniowie, choć nie oznacza to, że są nudni i bezbarwni. O nie.


Klasa D


Klasa, która powstała stosunkowo niedawno, i tylko dlatego, że postanowiono połączyć ze sobą obie szkoły. To właśnie do niej uczęszcza tak zwany margines społeczeństwa, wszelakie szumowiny, które muszą ukończyć szkołę (bądź nie z chwilą uzyskania pełnoletności). I tylko i wyłącznie do tej klasy mogą uczęszczać Czarnokrwiści, bez znaczenia jak wielkimi by byli geniuszami. To samo tyczy się ludzi, którzy wcześniej chodzi do Karasue. Mogą odznaczać się ponadprzeciętną inteligencją, to nie ma znaczenia. Dopiero w późniejszym etapie istnieje możliwość przeniesienia się do klasy C bądź B (tyczy się tylko i wyłącznie ludzi). Jak łatwo można się domyślić, uczniowie klas D są traktowani... niezbyt dobrze. Nie tylko przez innych uczniów, którzy bez ukrywania wywyższają się nad innymi kolegami, ale również przez niektórych nauczycieli mających ich za nieudaczników i nieuków, którzy stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. No ale cóż, gdzieś do szkoły muszą chodzić.
 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Klasy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Lucid Dream :: x :: ➜ Wprowadzenie do gry :: Dodatkowe-
Skocz do: